www.NaIzletu.Si ™

TEKOČI IZLETI po DATUMUMESTA, KRAJI, VASI, POKRAJINEBAZILIKE, SAMOSTANI, CERKVE, KAPELE, ZNAMENJA, ...GRADOVI, GRAŠČINE, DVORCI, MUZEJI ...PARKI, REZERVATI, ZOO ...ŽIVALI (SESALCI, PTICE, ŽUŽELKE ...)RASTLINE (TRAVE, ROŽE, GOBE, DREVESA)VODE (REKE, JEZERA, SLAPOVI, MORJA ...)POSEBNOSTI - ZANIMIVOSTIJASLICE
ŽIVALI, ki smo jih opazili, razdeljene po znanstvEni klasifikaciji
 
razred / rod / družina
ime
samec
samica
mladiči
1. datum
  (INSECTA) ŽUŽELKE        
  Entognatha        
  Skakači        
  Ectognatha        
  Srehrne ribice        
  (Odonata) Kačji pastirji        
    Anax imperator
KRALJEVSKI KAČJI PASTIR
06-06-13

Ljubljana
Botanični vrt
    Anax parthenope
MODRORITI SPREMLJEVALEC
08-06-15

Ljubljana
krajinski park TIVOLI
    Calopteryx splendens
PASATI BLEŠČAVEC
 
    Calopteryx virgo
MODRI BLEŠČAVEC
 
    Coenagrion scitulum
POVODNI ŠKRATEC
 
    Enallagma cyathigerum
BLEŠČEČI ZMOTEC
 
    Hemianax ephippiger
AFRIŠKI MINLJIVEC
22-11-14

SEČA
krajinski park Sečoveljske Soline
    Ischnura elegans
MODRI KRESNIČAR
   
    Orthetrum cancellatum
PORODNI MODRAČ
30-06-15

Ljubljana
krajinski park TIVOLI
    Sympetrum epressiusculum
STASTITI kamenjak
21-10-15

PODPEČ
grič Šentan
Sveta Ana
    Sympetrum fonscolombii
MALINOVORDEČI kamenjak
 
    Sympetrum sanguineum
KRVAVORDEČI kamenjak
 
    KAČJI PASTIR 1  
    KAČJI PASTIR 2  
  Enodnevnice        
  Strigalice        
  (Mantodea) Bogomolke        
         
  Ščurki        
  (Orthoptera) Kobilice        
    Gryllus campestris POLJSKI MUREN
01-05-14

PODOLŠEVA
Sveti Duh
    Tettigonia viridissima
DREVESNA ZELENKA
     
  Paličnjaki in živi listi        
  Prašne uši        
  Živalske uši        
  Kljunate živali        
  Stenice        
  Listne uši        
  Škržati        
  Pravi mrežokrilci        
  Kožokrilci        
  Čebele        
  Grebače        
  Pave ose        
  Mravlje        
  Ose šiškarice        
  Pravi najezdniki        
  Grizlice        
  Lesne ose        
  Hrošči        
  Brzci        
  Krešiči        
  Kozaki        
  Hygrobiidae        
  Kolovrti        
  Kratkokrilci, hrošči roparji        
  Mrharji        
  Prisekančki        
  Potapniki        
  Rogači        
  Skarabeji        
  Kresnice        
  Pokalice        
  Slaninarii        
  Zmikavti        
  Črnivci        
  Priščnjaki        
  Polonice        
  Lepenjci        
  Kozlički        
  Zalubniki        
  Rilčkarji        
  Mladoletnice        
  Moljarice        
  Mladoletnice        
  (Lepidoptera) Metulji        
  Pravi molji        
  Zapredkarji        
  Steklokrilci        
  Zavrtači        
  Presičarji        
  Zavijači        
  (Hesperiidae) Debeloglavci          
   

Thymelicus lineola
kratkočrtni debeloglavček

   
    Ochlodes venata
RJAsti vihravček
16-07-11

LJUBLJANA
Botanični vrt
  Ivanjščice, ovniči        
    Agrumeni carniolica
KRANJSKI OVNIČ - KRAJNICA
 
    Huebneriana lonicerae
KOSTENIČEVJEV OVNIČ
 
    Silvicola scabiosae
GRINTAVČEV OVNIČ
 
  (Ctenuchidae) Ivanjske ptičice          
    TROPSKA PTIČICA 1    
    TROPSKA PTIČICA 2      
    Syntomis marjana
PRIMORSKI ALI SPLITSKI MEDVEDEK
     
    Syntomis phegea
IVANJSKA PTIČICA
 
02-07-06

PREŽGANJE
  Nosni pavlinčki        
  Kokljice        
  Sprevodni prelci        
  Hrbtorožke        
  (Erebidae) Gobarji        
    Limantria dispar
GOBAR
   
  (Arctiidae) Medvedki ali kosmatinci        
    Panaxia quadripunctaria
Ruski medvedek (Kosmatinec)
   
  Sovke        
  (Geometridae) Pedici        
    Pseudopanthera macularia
TIGERČEK
 
  Somračniki ali veščeci        
  Dnevni metulji        
  (Papilionidae) Lastovičarji        
    Papilio machaon
LAstovičar
    Papilio machaon var
Lastovičar I
 
    Iphiclides podalirius
JADRALEC
13-05-06

OCIZLA
    Zerynthia polyxena
PETELINČEK
 
    TROPSKI LASTOVIČAR 1    
    TROPSKI LASTOVIČAR 2    
  (Pieridae) Belini        
    Aporia crataegi
GLOGOVA BelinKA
    Colis alfacariensis Ribbe
DETELJNA ZLATA OSMICA
 
    Gonepteryx rhamni
CITRONČEK
 
    Pieris brassicae
KAPUSOV Belin
 
    Pieris bryoniae
PLANINSKI Belin
 
    Pieres ergane
MALI Belin
 
    Pieris mannii
PRIMORSKI Belin
 
    Pieris napi
REPIČNI Belin
 
    Pontia daplidice
KATANČEV SELEC
  Libitide        
  (Nymphalidae) Pisančki        
    Aglais urticae
MALI KOPRIVAR
 
    Araschnia levana
KOPRIVOV PAJČEVINAR
 
    Argynnis aglaja
BLEŠČEČI BISERNIK
 
    Argynnis pandora
RAZKOŠNI BISERNIK
 
    Argynnis paphia
GOSPICA
 
    Erynnis tages
NOKOTIN SIVČEK
     
    Euphydryas aurinia
TRAVNIŠKI POSTAVNEŽ
     
    Inachis io
DNEVNI PAVLINČEK
 
    Issoria lathonia
PISANA LESKETAVKA
 
    Limenitis camilla
MALI TREPETLIKAR
 
    Melitaea athalia
NAVADNI PISANČEK
 
    Melitaea aurelia
JETIČNIKOV PISANČEK
 
    Melitaea didyma
RDEČI PISANČEK
 
    Mellicta cinxia
PIKASTI PISANČEK
 
    Nymhalis polychloros
VELIKI LEPOTEC
 
    Polygonia c album
BELI C
 
    Pygrus alveus
ZELENOSIVI SLEZOVČEK
 
    Vanessa atalanta
ADMIRAL
 
    Vanessa cardui
OSATNIK
 
    PISANČEK 1    
    PISANČEK 2  
    TROPSKI PISANČEK 1  
    TROPSKI PISANČEK 2  
    TROPSKI PISANČEK 3  
    TROPSKI PISANČEK 4  
    TROPSKI PISANČEK 5  
    TROPSKI PISANČEK 6  
    TROPSKI PISANČEK 7  
  (Satyrdia) Okarji        
    Coenonympha arcania
GRMIŠČNI OKARČEK
 
    Erebia medusa
POMLADNI RJAVČEK
 
    Hipparchia fagi
VELIKI GOZDNIK
 
    Lasiommata megera
OKRASTI SKALNIK
 
    Maniola jurtina
NAVADNI LEŠNIKAR
   
    Melanargia galathea
TRAVNiški lisar
 
    Pararge aegeria
GOZDNI PEGAVČEK
 
    OKAR 1  
    TROPSKI OKAR 1  
    TROPSKI OKAR 2  
    TROPSKI OKAR 3    
  (Lycaebida) Modrini        
    Aricia artaxerxes
HRIBSKA RJAVKA
 
    Cupido minimus
MALI KUPIDO
 
    Eberes alcetas
MODRI KRATKOREPEC
 
    Everes argiades
RUMENOOKI KRATKOREPEC
 
    Lycaena alciphorn
SPREMINJAVI CEKINČEK
 
    Lycaena tityrus
TEMNI CEKINČEK
 
    Lysandra coridon
KRAŠKI MODRIN
 
    Plbeius argus
ŠIROKOROBI MNOGOOK
 
    Plebeius idas
OZKOROBI MNOGOOK
 
    Polyommatus amandus
LJUBKI MODRIN
 
    Polyommatus icarus
NAVADNI MODRIN
   
    Polyommatus icarus Rott
NAVADNI MODRIN
 
    Polyommatus thersites
DETELJNI MODRIN
 
    Pseudophilotes vicrama
ŠETRAJEV SLEPARČEK
 
    Satyrium pruni
SLIVOV REPKAR
    Scolitantides orion
HOMULIČNI KRIVČEK
   
  Bolhe        
  Dvokrilci        
  Košeninarji        
  Komarji        
  Golubaška mušica in sorodstvo        
  Hržice        
  Prave muhe »kratkorožke«        
  Obadi        
  Trepetavke        
  Trebušni zolji        
  Prave muhe        
  Nosni zolji        
  Goseničarke        
  Mesarske muhe        
  Brenčačke        
           
INFORMACIJE