-
02. 01. 2015 - |
|
Opis poti: Na pot se odpravimo ob 11.00, ko se zbudi še četrti član, in že se peljemo po ljubljanski obvoznici proti Rudniku, kjer Ac zapustimo. Nadaljujemo čez Lavrico, Škofljico, Pijavo Gorico, in naš prvi postanek naredimo pri gradu TURJAK, potem pa nadaljujemo čez kočevsko magistralo v GRADEŽ, kjer si po vasi ogledamo jaslice. Po ogledu pot nadaljujemo v ŠKOCJAN do sv. Kancijana in v MALE LIPLJENE, kjer pa kljub oznaki cerkve ne najdemo - ta je v Železnici, potem nadaljujemo v ŠENT JURIJ, in kmalu prispemo v GROSUPLJE, kjer si ogledamo novo in staro cerkev. Po ogledu jaslic čez Kompolje nadaljujemo v ČUŠPERK in VIDEM, kjer si ogledamo zelo lepe jaslice. Sledi vožnja do Rašce, potem pa čez Knej, Rob, Osredek in Cento na Zapotok. Zadnji postanek naredimo na KUREŠČKU, potem pa se čez Golo spustimo na Ig in po Ižanski cesti porti domu. Sledi že zasluženo kosilo in družabno popoldne. |
Povezave: |
Turjaški
grad |
|
Gradež ŠKOCJAN
Malo
Lipljenje ŠENT JURIJ
GROSUPLJE ČUŠPERK VIDEM ROB CENTA KUREŠČEK potem pa proti domu. |
|
Velikost strani se spreminja s tipko Ctrl + (za večjo) in Ctrl - (za manjšo sliko) - vse slike so last www.NaIzletu.Si ™... - ... vse pravice pridržane - © in ® www.NaIzletu.Si ™