- 02. 07. 2007
- |
|
Na pot sva se odpravila ob 6.30 po AC čez Karavanke v Avstrijo in
po AC proti Salzburgu do Bischofshofna in naprej čet Turski predor
do Halleina kjer sva zavila v NEMČIJO in prispela na najino prvo točko
BERCHTESGADEN. 1. dan (2. 7. 2007) - 1. TOČKA - BERCHTESGADEN Vreme ni bilo najbolj naklonjeno, vendar ali je malo padalo ali pa nič. Sledil je ogled zanimivega mesta.
Na vrhu hriba se je prikazala Kalvarija In že je sledil ogled PRVE
FRANČIŠKANSKE cerkve potem nadaljevanje ogleda mesta in že je bila na vrsti EVANGELIČANSKA cerkev nadaljevala sva z ogledom in prišla pred grajsko dvorišče in si ogledala TRETJO Stolno
cerkev in že je bila na vrsti župnijska cerkev nadaljevanje po mestu in že sva se peljala proti jezeru Könningsee, kjer sva se vkracala
na ladjico (14 EUR / osebo) in odpeljala do zadnje točke jezera Salet. Ker je bilo precej spolzko in deževno sva se obrnila in vrnila do
Saleta. kjer sva se ponovno vkrcala na ladjico. Enkrat vmes na poti je ladjica
ustavila. In Kapitan ladje je vzel trobento in nanjo zaigral. Zvok
je odmival od vseh okoliških hribob, in bilo je prav lepo. Na poti nazaj smo se ustavili na polotoku svetega Bartolomeja, kjer
je cerkvica Svetega Bartolomeja, ki sva si jo tudi ogledala notranjost cerkvice
Svetega Bartolomeja naju je na njeno mogočno
zunanjost neprijetno razočarala Ponovno smo se vkrcali in odlopluli nazaj na ihodiščno točko Königssee Seelände. Ko smo prispeli je zelo deževalo, zato sva se hitro odpravila v avto in odšla na lovom za prenočišče. Po prvem poskusu nama ni uspelo ... a drugi je bil pravi: Landhaus Maltermoos Cena 26 EUR (nočitev + zajtrk) / osebo |
|