www.NaIzletu.Si ™

IZLETIZNAMENITOSTIŽIVALI in RASTLINEPOSEBNOSTI in JASLICE
   
youtube kanal NaIzletu.Si ™
   
   
- 4520. IZLET - nedelja, 31. 05. 2026
   
         
   

- 31. 05. 2026 -

Brezje - Bled - Blejski otok - Bled

   
   
   
   

Zanimiv dan; eni so šli na poslovilca; kako dobro so se pokupčkali; le Gašper, med njimi, je svetla izjema; spet drugi dopoldne, poskrili; črn Peugeot ob 14:17 ni bil več pri Mojci; pa tudi Bayon se je že davno pripeljal nazaj po naši ulci. Kakšna panika, ko nekdanjo »ljubezen« (2003–2011*, *- ni pomota, a takrat je bil aktualen Klemen), povabiš k maši – NE na randi.

Tokrat na BLEJSKI OTOK k šmarnicam – te so v maju ob 19:00, kar je »človeška« ura – prihodnja sveta maša na blejskem otoku, bo 20. 6. 2026 ob ŠESTI URI ZJUTRAJ – za prevoz je potrebno biti pod Vilo Bled eno uro prej. Za popoldne so bile napovedane plohe in nevihte: nahrbtnik, dežnik, anorak, flis, tri vode. Od doma malo po drugi, ob Dolenjski železnici, namensko levo na Galjevico in desno na Dolenjsko cesto, na Peruzzijevo in na gorenjsko AC. Malo pred Kranjem pa je začelo deževati – samo, da ne bo toče; temperatura je kazala 33 stopinj. Malo pred Naklim je dež ponehal, hmm naredit kakšno slikco, dol za Strahinj, … ali pred BC ali kje je boljši razgled … nazaj pod AC in na drugo stran … tam je zagotovo najlepše za panoramo. (14:47–14:49), nazaj na AC – na BREZJE, 15:00 – k Mariji Pomagaj … pred trgovino je bilo zasedeno, oz. preozko, zato parkirat ob visoko hišo nasproti. Med tem je pričelo zvoniti – (pa saj ni petek) – v cerkev, najprej pred Marijo … mir je bil, potem pa so pričeli prihajati ljudje … na WC, do križa … ko se je pričelo bliskati … zanimivo, ko te pri križu in vrtnicah čaka Mucica. Potem pa pogledat na meteo.si kaj je z dežjem, z Bleda dol se bliža neurje, rdeče in vijolično; med tem je že pričelo deževati – v cerkev V VARNO ZAVETJE K MARIJI … Marija bo že poskrbela, da bo prav. Čas ob Mariji je hitro minil, in že so prihajali za k sveti maši ob 16:00 – umaknit se zadaj v cerkev – mežnar je med tem pobiral vodo pred vhodnimi vrati – pometalo pa je tudi precej stolov. Ob 16:00 se je pričela sveta maša … počakat do glavne evharistične molitve, potem pa ven, 16:08 – dež je že ponehal, avto pa je tudi ves čas bil na varnem za visoko hišo … temperatura je med tem iz 33 stopinj padla na 18 – torej 15 stopinj manj. Vožnja do Bleda je bila čudovita – saj je bilo po neurju vse obrano – Monštranca se je videla kristalno jasno, pa Triglav in sneg. Bled, 16:22 ob cesti za par fotografij, potem pa na pokopališče k staremu očetu 16:26–16:35. Enkrat je blejski župnik rekel, da lahko parkiram pri njemu, če grem k maši … 16:41 parkiranje pred župniščem – tokrat najprej na grad, saj so se danes pričeli GRAJSKI DNEVI … nič ni bilo – jih je odpihnilo neurje – gor do vhoda, vprašat, če je vstop prost, ker je ravno jedel, sem mu rekel dober tek! – me je vprašal: KDO STE VI … mi je povedal, da bo prost vstop na MUZEJSKO NOČ, od 18:00 ure dalje, če bom prišel takrat – očitno je pogled zadostoval. Z zadnje strani gradu gor na špičko, na razgledno točko, potem pa po prvi možni poti dol k jezeru, sicer je pisalo, da je na lastno odgovornost – pa saj je VSE KAR POČNEMO, NA LASTNO ODGOVORNOST. 17:16, ob jezeru … kakšna račka pa je to … mogoče oskubljena mandarinka, bo treba preverit … na lastno odgovornost čez vrvico (kazen je lahko 200 eur) in od blizu slikat račko, nazaj čez vrvico in naprej po sprehajalni poti ob jezeru. Ob 17:24 se nastavit avstrijcu, da me slika s srčkom – za LJUBEZEN, pa tudi za BRALCE, je treba vsakič znova poskrbeti. Naprej ob jezeru, 17:40 – še en srček, ta je še lepši, samo da me kakšna ne bo pojedla, ker je zraven slikan še jedilni list. 17:53 po Vilo Bled, eno rundo je že peljal – mimo pa se je »pripeljala letalonosilka« VELIKA ŽAGARICA – ne vem kako, če je sploh možno, da se vsa množica mladičev spravi nanjo … lepo je bilo … ali je še čas za skočit gor na Belveder … v prvotnem planu je bil mišljen SLADOLED s terase … a, če si sam, to nima smisla. 17:56, kar na ladjico SINAJ in na otok … med vožnjo je pričelo deževati … do maše je še CELA URA časa. Pod enim drevesom počakat, da ladjica odpluje in pripelje novo skupino. Potem po spodnjem delu do Lurške Marije … je še kar deževalo … potem pa je posijalo sonce – hitro gor do cerkve, so se slišale orgle – ko zagledam mavrico – od cerkve ni toliko prostora, da bi jo videl v celoti – hitro dol po stopnicah 18:21 – 18:28 VELIČASTNO, MAVRICA ČEZ CELO, od cerkve na Bledu, pa do Vile Bled – Marija vedno poskrbi, da je prav. Gor in v cerkev – so pričeli ravno moliti rožni venec … zunaj je lepše … še enkrat dol in okoli otočka … gor do cerkve, posnet, ko je zvonilo 18:45, potem pa le počasi v cerkev … ob 19:00 se je pričela slovesna sveta maša z orglami in Ave Marija v originalu – v španščini – bo treba še ščarat posnetek … lepo so peli, a kaj ko so spet te POPEVKE, sicer z orglami, a POPEVKE so POPEVKE. Še pozdravit Srečka pa sestri Kociper, tretja sestra Milena pa se je obnašala, kot da sem zrak. Maše je bilo konec ob 19:57, dol, z nahrbtnike vzet flis in anorak, je spet pričelo rositi, potem pa kar se je dalo hitro na drugo stran; 20:16 na »celini« Hm… čas za večerjo … ampak NE SAM, ob kakšni drugi priložnosti in zasedbi … nazaj okoli jezera po drugi strani … vmes je tudi malo rosilo. Ob 20:45 se še enkrat nastavit turistki – vse za LJUBEZEN … potem pa naprej; 20:50 Mala Zaka – čudovito, punce so se kar tako natur preoblačile v kopalke – a me je kdo posnel??? – naprej ob jezeru … slikat čolne … ko te turisti vidijo slikat, dobijo idejo in morajo še oni … Ob 21:12 nazaj – še slikat otoček in grad, potem pa gor do avta. 21:17 cerkev Sv. Martina je bila še odprta – potem pa še malo v cerkev – k Mariji, pa naredit par slik, pa še do Marije v kapelo, kjer je bila krščena mama. Ob 21:21 v avto po isti poti mimo pokopališča na AC. Pot nazaj je deževalo, le del med Strahinjem in Naklim je bilo brez kapljice dežja – še čudovit pogled na Sv. Miklavža, potem pa je bilo treba paziti na cesto … zožanje in tiste moteče rumene oznake, pa spet dež … niti ne vem kdaj je ponehal. V Ljubljani je bilo suho. Ob 22:20 srečno doma … dan je bil čudovit; več pa v slikah in posnetkih.

pogled na Sv. Miklavža, 14:47

 

LJUBLJANA
Ljubljana
Rakovnik
Marija Pomočnica
Lurška votlina
don Boskov park
grad Rakovnik





28-11-18

   
   

 






in še na Sv. Petra

BREZJE, 15:03

pri MARIJI POMAGAJ













kaj pa je to zaen ptič











en lep mačji pogled













že pada

v Marijinem varnem zavetju

sveta maša ob 16:00








takole pa je bilo zunaj, 16:08



BLED, 16:22 - po neurju



na pokopališču







na parkiršču pred župniščem, 16:41

BLEJSKI GRAD



ko ti pozirata dva GRAJSKA








iz "špičke"

















Šmarjetna gora in Šentjošt ... kje pa je Strahinj?








slike so malo mešane, saj mobi in foto nista usklajena ... oz. mobi slike procesira še do pol ure po tem, ko je že narejena













po poti "na lastno odgovornost"



ob Blejskem jezeru

tole, a je MANDARINKA, ena zelo scufana

























tako ja ... POZIRAT

























posebej ZATE




































z ljubeznijo




















VELIKI ŽAGAR (samica) z mladiči na hrbtu in zraven
















pa prihaja SINAJ







































SONCE po DEŽJU











MAVRICA, 18:21































MAVRICA, čez CELO


































tudi kavke sta po dve in dve skupaj










sveta maša ob 19:00











BLED, pod Vilo Bled, 20:15




























































20:45

























cerkev Sv. Martina






doma - LUNA

   
   

1 udeleženec: Mirko (Samsung Galaxy S24 Ultra, Canon EOS Sl3)

 
avto: Kia Sportage