-
4497. IZLET - nedelja, 17. 05. 2026 |
||||||
- 17. 05. 2026 - Ljubljana "Spomin na 30. obletnico obiska papeža Janeza Pavla II." |
||||||
Hm … malo pred drugo na Ljubljanski grad, na Grajske dneve … na hitro poslikat in posnet, gor na stolp, srček je bil okupiran. Peš dol do stolnice Sv. Nikolaja … malo po tretji v stolnici. Ob 16:00 se je pričela slovesna sveta maša ob 30. obletnici obiska Sv. papeža Janeza Pavla II. … tudi mamina sestrična Majdka in Andrej iz Dola sta prišla … gledat če bosta maševala dvojčka, Andrejeva brata (iz Trsta in Varšave). Ob koncu še posneti Majdko in Andreja, ko sta prejela blagoslov z relikvijami Sv. Janeza Pavla II. … potem pa še sam v vrsto. Ura je bila malo pred šesto … hitro v Mestni muzej »Dan muzejev« gledat novo fotografsko razstavo. Do Sv. Jakoba … potem pa gor na Ljubljanski grad … dogajanje je bilo že mimo … a s stolpa je bil razgled čudovit – še do srčka, na razstavo … mmm ptice imajo – hranjenje – žive piščance – na kozarček penine – žal na kartico Royal dobiš le vino in ne tudi kaj brezalkoholnega – na razgledne ploščad … potem pa proti domu, tudi mobi je javil, da ima po 2423 narejenih fotografijah dovolj (v stolnici 1300 – a je bil narejen izbor na 79) … Posnetek dolg 1 uro … samo kar je bistveno s papežem. So zanimive te govorice … rožički in rep sploh niso potrebni. No ja pa saj je bilo že 23. 2. v Sodražici tako. ... Od doganju 12. 11. 2025 sem moral obvestiti svojo zdravnico - ki je seveda Majdka. Ve vse - tudi kdo je bil NAROČNIK storitve, kar se je zagovoril bolničar. ob poti
|
|
|||||
Botanični
vrt grajska
planota GRAJSKI
DNEVI pogled
iz stolpa Stolnica
Sv. Nikolaja, sveta maša MESTNI
MUZEJ, 17:49 (odprt je do šestih) potem
pa gor na grad pogled
iz grajskega stolpa eni
že vedo zakaj potem pa proti domu. |
||||||
1 udeleženec: Mirko (Samsung Galaxy S24 Ultra) |
peš |
|||||
![]() |
||||||