-
4483. IZLET - sobota, 09. 05. 2026 |
||||||
- 09. 05. 2026 - Planinca - Sveta Ana |
||||||
Po kosilu na Planinco. Tokrat kar po Dolenjski cesti in dol na Peruzzijevo, saj je bil pohod po PST, in je pot najbolj sigurna. Naprej čez Črno Vas in Lipe, Podpeč in parkirišče za Sv. Ano. 13:08 – gor na Planinco – tokrat z makro objektivom – k sreči – ker so bili še telohi je bilo rožic in metuljčkov bolj malo. Gor z razgleda se je videlo, da prihaja dež … na Sv. Ani je že deževalo … malo pred cerkvijo Sv. Tomaža, ob 14:20 pa je pričelo kapljati – hitro v zavetje pod obok cerkve. Vmes je dež ponehal … gor malo višje, a se je spet ulilo – nazaj v zavetje. Po dežju ob 15:11 na razgledno točko – bilo je čudovito, samo še MAVRICA je manjkala. Dol in nazaj na parkirišče, ko je zvonilo delopust … še gor na Sv. Ano. Ob 17:00 pa nazaj proti domu … še mamo peljat na Rakovnik, potem pa avto v garažo in na »koncert« Odklopljenega Grega - na KONCERTIH se ne spodobi, da poješ zraven; pa saj tudi ON ne, ko se poje ljudske odpeve. parkirišče za Sv. Ano |
|
|||||
mi se imamo RADI oprosti M. iz te
strani ne vem, kateri konec je vaš Sv. Ana Podpeško jezero PLANINCA, pri Sv.
Tomažu med nevihto Sv. Tomaž, po nevihti verjetno KRN očitno je močno
deževalo, če je tole pot ob 16:00, delopust na Sv. Ano Sv. Ana ... obglodajo vsak
list, še STEBLO so požrle ... potem pa proti domu. |
||||||
1 udeleženec tega sprehoda: Mirko (Samsung Galaxy S24 Ultra + Canon SL3 + Laowa 100mm f/2.8 2x Ultra Macro) |
avto:
Kia Sportage |
|||||
![]() |
||||||